Gmail Kaydol, Gmail Nasıl Kurulur?

By 5 Aralık 2017mail
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Gmail Kaydol

Öncelikle buraya gelen arkadaşlara merhaba diyerek konuya geçelim. Bildiğiniz gibi Gmail Kaydol işlemi kolay olmasına rağmen hesap oluştururken sorun yaşayan arkadaşların izlemesi gereken yolu bu konuda anlatmaya çalıştık. Gmail hesap oluştururken dikkat etmeniz gereken hususlar ve kayıt esnasında neler yapılmaması gerektiğini aşağıda anlatacağız. Gmail, Dünya genelinde en çok tercih edilen E-posta hesaplarının başında gelmektedir. O yüzdendir ki Gmail ilk kullanıcılarına sunulduğunda başkası size kefalet kodu göndermek zorundaydı ki olmasaydı kayıt olamazdınız.  İnsanlar tarafından çok tercih edildiğinden kullanım hakkını herkese açarak herkesin kayıt olmasını sağladı. Şimdi konu başlığımızda söylediğimiz gibi Gmail Aç işlemine geçelim

Gmail Hesap Oluştur

Gmail kaydol işlemine geçmeden önce aşağıda vermiş olduğumuz linki tıklayınız. Linki tıkladığınızda karşınıza Gmail Kayıt sayfası çıkacaktır. Bu sayfa form niteliğinde olduğundan yapmanız gerekenler aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

Gmail Hesap Oluşturmak İçin Tıklayın…

Tıkladığınız sayfada aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir forum şeklinde sayfa çıkacaktır. Burada doldurmanız gerekenleri maddeler halinde sıralayacak olursak;

Gmail Kaydol

  • Öncelikle görüldüğü gibi adınızı ve soyadınızı gerekli yerlere yazın
  • Kullanıcı adınızı belirleyin. Kullanıcı adınız hesap adınızdır. Hesap açarken sizden istenilen isimdir. Kullanıcı adınızı seçerken Türkçe karakterler olan ” ç, ş, ö, ü, ğ, ı” harflerini kullanmayın. Kullanıcı adınızı belirledikten sonra hesap adınız Example@gmail.com şeklinde olacaktır.
  • Bir şifre oluşturun yazılan yere hesabınızı açarken kullanacağınız parolayı oluşturun. Parolanızı kimseye söylememeniz hesabınızın güvenliği açısından önemlidir. Ayrıca hesap oluştururken Büyük/Küçük harf ve rakam kullanmanız avantajlıdır. Parola belirledikten sonra alt kısma tekrar şekilde yazın
  • Doğum tarihinizi Gün/Ay/Yıl olarak girin. Bu hesabınızın şifresini unutmanız halinde sizden istenilen bir bilgidir.
  • Cinsiyetinizi belirleyiniz. Cinsiyetinizi belirlemeden hesap oluşturulmaz.
  • Cep telefonu numaranızı giriniz. Bu hesabınızın güvenliği içindir.  Ki hesabınızın başkasının eline geçmesi veya şifresini unutmanız halinde hesabınızı kolaylıkla bu şekilde alabilirsiniz. Telefon numaranız herhangi bir şekilde başkası tarafından görüntülenmez.
  • Telefon numarasını ille de vermek istemeyen arkadaşlar Mevcut E-Posta adresiniz yazan kısma kullandığı başka mail hesabı varsa yazıp devam edebilir.
  • Gerekli yerleri doldurduktan sonra alt kısımda yer alan Sonraki adım seçeneğini tıklayarak hesap oluşturma işlemini başarılı şekilde sonlandırabilir.

Buna rağmen hala sorun yaşayan arkadaşlarımız olursa aşağıdaki yorum kısmından bizlere ulaşabilirler.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Reply